Οι συμμετέχοντες πωλητές στη λαϊκή αγορά της Φλώρινας τα Σάββατα 30 Μαΐου και 6 Ιουνίου

Οι συμμετέχοντες πωλητές στη λαϊκή αγορά της Φλώρινας τα Σάββατα 30 Μαΐου και 6 Ιουνίου

Από το Δήμο Φλώρινας ανακοινώνονται τα ονόματα συμμετοχής των πωλητών που θα δραστηριοποιηθούν στην λαϊκή αγορά παραγωγών του Σαββάτου επί των οδών Λοχ. Μόδη – Αμύντα για το Σάββατο 30/5/2020 και 06/06/2020 υπό των παρακάτω όρων:

  • Οι πωλητές οφείλουν να φορούν γάντια και μάσκες καθ’ όλη τη διάρκεια της λαϊκής.
  • Να τηρούν τις αποστάσεις ασφαλείας των δύο -2- μέτρων από τους καταναλωτές .
  • Να έχουν απόσταση μεταξύ των προσόψεων των πάγκων πέντε -5- μέτρα με ενδιάμεσο τον χώρο ελεύθερο από αντικείμενα.
  • Να χορηγούν γάντια μιας χρήσεως στους καταναλωτές για να μην αγγίζουν τα προϊόντα με τα χέρια .
  • Να τοποθετούν σε εμφανή σημεία αντισηπτικά υγρά για την χρήση των από το καταναλωτικό κοινό.
  • Να απολυμαίνουν τους πάγκους σε τακτά χρονικά διαστήματα.
  • Να χρησιμοποιούν σκεύος με αντισηπτικό για την απολύμανση των κερμάτων κατά τη συναλλαγή .
  • Να έχουν στην κατοχή τους πιστοποιητικό υγείας.
  • Να επιδεικνύουν ευπρεπή και κόσμια συμπεριφορά και να διευκολύνουν τα ελεγκτικά όργανα κατά τον έλεγχο.
  • Θα φροντίζουν για την καθαριότητα του τομέα του και για την προσωρινή φύλαξη των κάθε είδους απορριμμάτων σε ειδικές πλαστικές σακούλες, οι οποίες μετά το τέλος της εργασίας, αφού δεθούν καλά, θα απομακρύνονται από το Συνεργείο Καθαριότητας του Δήμου.
  • Θα τηρούν αυστηρά το ωράριο λειτουργίας και τους όρους της Απόφασης Δημοτικού Συμβουλίου Φλώρινας με αριθμό 141/2019 «Κανονισμός λειτουργίας λαϊκών αγορών στο Δήμο Φλώρινας».

Κάτοψη των θέσεων και καταστάσεις με τους συμμετέχοντες θα είναι αναρτημένες στα ΜΜΕ και στην ιστοσελίδα του Δήμου Φλώρινας.

 

ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΛΑΪΚΩΝ ΑΓΟΡΩΝ ΦΛΩΡΙΝΑΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΛΑΪΚΗΣ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΘΕΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
1 ΔΗΜΟΥΛΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ1 30/5/2020  
2 ΔΑΙΚΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ Γ1   6/5/2020
3 ΔΟΝΤΣΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α42 30/5/2020  
4 ΤΣΙΛΕΜΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Α42   6/5/2020
5 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ Α45 30/5/2020  
6 ΜΕΣΝΙΤΣΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α45   6/6/2020
7 ΓΙΩΣΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Α46 30/5/2020  
8 ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Α46   6/6/2020
9 ΚΕΝΟ (ΣΤΑΙΚΙΝΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ) Γ10 30/5/2020  
10 ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ10 Υ.Δ. 6/6/2020
11 ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ Δ1 30/5/2020  
12 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ1   6/6/2020
13 ΜΑΛΕΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ Δ9 30/5/2020  
14 ΣΕΡΒΙΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Δ9   6/6/2020
15 ΣΙΟΥΓΚΑΣ ΠΑΥΛΟΣ Δ6 30/5/2020  
16 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ6   6/6/2020
17 ΠΑΠΑΝΑΟΥΜ ΠΕΤΡΟΣ Δ11 30/5/2020  
18 ΤΟΥΛΓΑΡΙΔOY ΑΝΤΩΝΙA Δ11   6/6/2020
19 ΚΩΤΣΟΥ ΗΛΙΑΣ Δ16 30/5/2020  
20 ΚΩΤΣΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣ Δ16   6/6/2020
21 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Δ53 30/5/2020  
22 ΚΕΝΟ (ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ) Δ53   6/6/2020
23 ΔΑΦΙΛΗ ΕΙΡΗΝΗ Δ19 30/5/2020  
24 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Δ19   6/6/2020
25 ΡΑΣΚΟΥ ΛΑΖΑΡΟΣ Δ21 30/5/2020  
26 ΤΖΑΤΖΟΥ ΦΑΝΗ Δ21   6/6/2020
27 ΣΤΑΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Δ28 30/5/2020  
28 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Δ28   6/6/2020
29 ΚΕΝΟ (ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ) Δ29 30/5/2020  
30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ29   6/6/2020
31 ΚΕΝΟ (ΜΠΟΥΤΑΚΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ) Δ36 30/5/2020 Υ.Δ.
32 ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ Δ36   6/6/2020
33 ΚΑΙΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Δ37 30/5/2020  
34 ΤΡΙΓΩΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Δ37   6/6/2020
35 ΚΟΥΣΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Δ44 30/5/2020  
36 ΓΚΙΟΥΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ44   6/6/2020
37 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ Δ45 30/5/2020  
38 ΜΙΜΗΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Δ45   6/6/2020
39 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Δ52 30/5/2020  
40 ΠΕΤΣΟΪ ΕΙΡΗΝΗ Δ52   6/6/2020
41 ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΗ Ε1 30/5/2020  
47 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Ε1   6/6/2020
43 ΚΕΝΟ (ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ) Δ57 30/5/2020  
44 ΡΟΥΦΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Δ57   6/6/2020
45 ΜΠΑΤΣΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Α37 30/5/2020  
46 ΣΤΡΕΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α37   6/6/2020

 

 

Pin It

Αφήστε μια απάντηση